پچ کورد شبکه

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

خرید پچ کورد شبکه

در این صفحه از سایت اسپیناس کابل میتوانید پچ کورد شبکه را با بهترین قیمت و کیفیت و کارایی بالا مشاهده و تهیه کنید.

مقدمه

پچ کورد شبکه از جمله تجهیزات پسیو موجود در یک سیستم انتقال اطلاعات می باشند. برای اتصال انواع تجهیزات و اجزای مختلف یک شبکه از این کابل ها استفاده می کنند. پچ کورد در حقیقت یک کابل الکتریکی یا نوری می باشد. با توجه به نیاز خود می توانید از هریک از این پچ کورد ها استفاده کنید. از این محصولات برای اتصال چند وسیله الکتریکی یا نوری استفاده کرده و یک مسیر برای عبور سیگنال ایجاد می کنند. از دیگر کاربرد های این تجهیزات می توان به انتقال اطلاعات و به صورت صدا و تصویر نیز اشاره کرد. با توجه به داشتن مزایای بسیار زیاد این محصولات می توان به صورت گسترده از آنها در موارد مختلف استفاده نمود. استفاده گسترده از پچ کورد ها باعث شده است تا به خوبی بتوان کیفیت و سرعت در انتقال اطلاعات را مشاهده نمود. پچ کورد ها از لحاظ طول دارای محدودیت هایی بوده و در اندازه های نیم تا 20 متری می توان از آن ها استفاده نمود.

این طول ها را دو نوع مسی و فیبرنوری قابل استفاده هستند. هر یک از مشخصات موجود در این محصولات برای کاربرد های مختلف قابل استفاده هستند. در هر یک از دسته های اعلام شده نیز می توان دسته بندی و تنوع محصولات بسیار زیادی را مشاهده کرد. معمولا در دو سر این محصولات سوکت هایی را قرار می دهند. این سوکت ها بالاترین میزان از اتصال را ایجاد می کنند. توجه داشته باشید که در این محصولات شما به راحتی محصولات بسیار متنوعی را مشاهده خواهید کرد. این محصولات در تنوع رنگی بسیار خوبی تولید شده و برای موارد مختلف استفاده می شوند. برای اینکه بتوانید به خوبی از پچ کورد شبکه استفاده کنید باید با انواع این محصولات آشنا شوید. در ادامه انواع پچ کورد های موجود در هر دو دسته نوری و الکتریکی را برای شما شرح خواهیم داد.

  

رنگ بندی در این وسایل

انواع پچ کورد شبکه

پچ کورد شبکه دارای تنوع بسیار خوبی است. از لحاظ ساختاری می توان دو مدل الکتریکی و فیبر نوری را مشاهده نمود. در مدل الکتریکی این محصولات 8 دسته وجود دارد که هریک مناسب یک کار می باشد. پچ کورد با کابل های مخصوص کابل کشی شبکه تفاوت داشته و از کیفیت بالاتری برخوردار است. پچ کورد های مسی که از نوع الکتریکی هستند را می توان در دسته بندی های مختلف قرار داد. برای آشنایی بیشتر شما با این محصولات در ادامه هریک را شرح داده و آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم. باید توجه داشته باشید که پچ کورد شبکه از جنس مس باید دارای یک هادی بسیار خالص و عالی باشد. نوع هادی و کیفیت عایق در این محصولات بسیار با اهمیت است. به صورت کلی پچ کورد شبکه مسی را با نام Cat می شناسند. این محصولات دارای 8 دسته مختلف بوده و هر دسته دارای یک ویژگی خاص می باشد.

 برای استفاده های گوناگون این محصولات بسیار مناسب می باشند. امروزه کت های 1 تا 4 دیگر منسوخ شده اند و از آن ها استفاده نمی شود. می توان کت های 5 و 6 را به عنوان پرمصرف ترین مدل های موجود دراین محصولات معرفی نمود. در میان تمامی مدل های موجود از کت ها این دو مدل دارای بیشترین کاربرد و انعطاف می باشند. در پچ کورد شبکه با نام کت 5 می توان صد مگابایت سرعت را در اختیار داشت. در این محصول فرکانس انتقال نیز 100 مگاهرتز است که پهنای باند بسیار عالی می باشد. از این محصولات در انواع شبکه بندی ها استفاده می کنند. در این محصولات انتقال اطلاعات با کیفیت بسیار بالایی صورت گرفته و هیچگونه نویزی مشاهده نمی شود. از برتری های پچ کورد شبکه می توان به سوکت زنی توسط کارخانه اشاره کرد. این محصولات دارای طول های مناسب و تقریبا کم می باشند پس در نتیجه اتلاف کمتری را نیز خواهند داشت.

  

 اتصال قوی و مناسب

پچ کورد شبکه نوری

در شبکه های فیبر نوری از انواع پچ کورد شبکه استفاده می شود . این محصولات دارای سرعت بالاتر و همچنین اتصالات خاص خود می باشند. دو سر این تجهیزات باید به کانکتور های فیبرنوری متصل شود. تفاوت کانکتور های موجود باعث به وجود آمدن تنوع در این محصولات شده است. در یک دسته بندی کلی کانکتور های موجود به صورت زیر دسته بندی می شوند.

  • کانکتور LC: به دلیل استفاده از کانکتور های LC این پچ کورد ها در این دسته قرار می گیرند. ویژگی های بسیا زیادی در این محصول می توان مشاهده نمود. از این ویژگی های می توان به جنس سرامیکی، چفت شدن، سبک ساختار و بدنه پلاستیکی اشاره کرد. اندازه این محصولات 1.25 میلیمتر بوده و بسیار کاربردی هستند. این ابزار فیبرنوری را می توان به عنوان یکی از محبوب ترین پچ کورد های موجود در بازار معرفی کرد.
  • SC: با توجه به خصوصیات موجود دراین محصولات می توان مزایای بسیاری را نیز برای آن ها در نظر گرفت. از ویژگی های موجود در این محصولات می توان به اتصال دقیق، هزینه پاین، فرول سرامیکی، دوام بالا، نوع فشار و کشش مناسب، امکان ایجاد 100 چرخه در اتصال و ... اشاره کرد. این ویژگی های گسترده باعث شده است تا از این محصولات در مکان های مختلف استفاده شود.
  • ST: این نوع از پچ کورد شبکه دارای کانکتور های ST می باشد. از ویژگی های موجود در این محصولات می توان به فرول طولانی برای نگه داشتن فنر، قطر مناسب در فرول، نوک صاف و مستقیم و ... اشاره کرد. این نمونه از پچ کورد شبکه تقریبا قدیمی هستند اما هنوز هم در موارد بسیاری کاربرد دارند. در این دسته بندی های می توان پچ کورد های شبکه بسیار زیاد دیگری را نیز مشاهده کرد. تنوع در این محصولات باعث محبوبیت و استفاده گسترده آنان شده است.
  •                                                                                                         

پچ کورد شبکه

جمع بندی

در یک جمع بندی کلی پچ کورد شبکه را می توان به عنوان یک محصول بسیار ایمن و قوی معرفی کرد. این محصولات دارای کیفیت های مختلف و تنوع بسیار بالایی هستند. این تنوع موجود است که باعث به وجود آمدن کیفیت های مختلف در این محصولات شده است. کاربرد های گوناگون در این محصولات به واسطه این تنوع می باشد.