کابل رابط

مقدمه

در دنیای فناوری همیشه اتصالات و کابل ها بسیار مهم بوده اند. هرچه کیفیت در این محصولات بالاتر باشد می توان راحت تر و سریع تر انتقال اطلاعات را انجام داد.

به صورت کلی می توان بیان کرد که در تمامی قسمت ها استفاده از کابل ها می تواند مزایای را داشته باشد. امروزه کابل رابط را می توان در محصولات و تجهیزات بسیار زیادی مشاهده کرد. برای اینکه کابل رابط را به درستی استفاده کنید باید با انواع آن ها آشنا شوید. کابل های رابط امروزه در دسته بندی های بسیار زیادی قرار گرفته و به صورت کلی برای تجهیزات حفاظتی و نظارتی مناسب می باشند.

یکی از تجهیزات بسیار پرمصرف و محبوب که امروزه به صورت گسترده ای مورد استفاده عموم قرار می گیرد دوربین های مدار بسته می باشند. در هر دوربین مدار بسته می توان یک شبکه را مشاهده کرد که با توجه به نوع نیاز شما برنامه ریزی و اجرا شده است. از مهم ترین کابل های موجود در دنیای دوربین های مدار بسته می توان به پچ کورد ها اشاره کرد. کابل hdmi و کابل vga نیز از جمله محصولاتی هستند که به صورت گسترده برای انتقال تصویر از آن ها استفاده می شود.

هر یک از این کابل رابط ها دارای ویژگی های خاص خود می باشند. برای اینکه به درستی و با توجه به نیاز خود این محصولات را مورد استفاده قرار دهید باید با هر یک از این محصولات آشنا شوید.

کابل رابط

کابل رابط

 

کابل رابط پچ کورد شبکه

کابل رابط پچ کورد به عنوان یکی از پرمصرف ترین نمونه های موجود شناخته می شود. این محصولات در انواع مدل ها تولید شده و برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. پچ کورد ها را می توان به عنوان یکی  از ملزومات دنیای شبکه در نظر داشت. این کابل ها در دسته تجهیزات پسیو قرار گرفته و برای ارتباط دادن تجهیزات، مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات را می توان در اندازه های بسیار متنوعی مورد استفاده قرار داد. در بیشتر موارد این محصولات دارای کاربرد های یکسانی بوده و تنها از جهت ساختار با یکدیگر تفاوت دارند.

 به صورت معمول کابل رابط پچ کورد از نیم تا 10 متر وجود دارد. در برخی از مدل ها می توان از محصولات 20 متری نیز استفاده کرد. این اندازه ها استاندارد بوده تا کمترین تاثیرپذیری از محیط را داشته باشند. پچ کورد ها را می توان برای مصارف مختلف در دنیای تجهیزات دوربین های مدار بسته مورد استفاده قرار داد. از دیگر مزایا موجود در این محصولات می توان به کیفیت و سرعت انتقال تصاویر اشاره کرد که بسیار مناسب می باشد.

 امروزه تمامی تجهیزات، درگاه های پچ کورد را داشته و به صورت گسترده از آن ها استفاده می کنند. باید به کیفیت این محصولات توجه داشته باشید تا در مدت زمانی کم خراب نشوند. دسته بندی پچ کورد ها بسیار متنوع بوده و برای هر مکانی می توان از این محصولات به خوبی استفاده کرد. برای فضاهای باز نیز می توان از نمونه های موجود به خوبی استفاده کرد. در نمونه های خارج ساختمان کابل رابط پچ کورد، می توان یک لایه آلومینیومی محافظ را مشاهده کرد که باعث جلوگیری از نویز می شود.

کابل رابط

نمونه های مختلف

کابل رابط vga

از سال 1987 که این کابل به بازار معرفی شد به صورت گسترده ای در سیستم های کامپیوتری مورد استفاده قرار گرفت. امروزه این نوع کابل تقریبا قدیمی محسوب می شود اما همچنان کاربرد های خاص خود را داشته و مزایای بسیار زیادی را نیز دارد. می توان از این محصولات در اندازه های مختلف استفاده کرده و سرعت قابل توجهی را نیز در اختیار داشت. این کابل تصویر به صورت گسترده ای برای کار های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. کابل رابط vga را می توان برای انتقال تصویر از دستگاه به مانیتور به خوبی مورد استفاده قرار داد.

این محصولات معمولا با داشتن کانکتور هایی به رنگ آبی قابل شناسایی می باشند. باید توجه داشته باشید که این کانکتور ها به دو صورت نری و مادگی در بازار موجود می باشند که با توجه به دستگاه خود باید آن ها را خریداری کنید. معمولا در کانکتور های موجود در این کابل رابط 15 پین وجود دارد. از مشکلات موجود در این محصولات خرابی پین ها می باشند که در صورت نصب اشتباه ممکن است خرابی برای آن ها به وجود بیاید.

 در تلوزیون ها، لپ تاپ ها، دستگاه های ضبط تصویر و ... می توان این محصولات را به خوبی مورد استفاده قرار داد. کیفیت در این محصولات باید به گونه ای باشد که رزولوشن تصویر شما را پشتیبانی کنند. این محصولات در رنج های مختلف تولید شده و باید با توجه به نیاز خود از آن ها استفاده کنید.

کابل رابط

استفاده از فناوری های روز

کابل رابط hdmi

کابل رابط hdmi را می توان به عنوان اولین نمونه دیجیتال موجود نام برد که به صورت هم زمان صدا و تصویر را انتقال می دهد. این کابل رابط نوعی پورت خاص دارد که برای انتقال اطلاعات بسیار مفید بوده و سرعت بسیار بالایی را نیز پشتیبانی می کند. این محصولات در اندازه های مختلف تولید شده و در بازار به فروش می رسند. می توان از این محصولات به شکل های مختلف استفاده کرده و بالاترین کیفیت را نیز مشاهده نمود. در دو طرف فرستنده و گیرنده باید این قابلیت برای استفاده از این کابل ها وجود داشته باشد.

این محصول توسط چند شرکت و در سال 2003 معرفی شد. طی سالیان دراز این محصولات جای بسیاری از کابل های رابط موجود را گرفته و بالاترین کیفیت را ارائه کردند. رزولوشن تصویر به وسیله این محصولات به شکلی بسیار بالا انتقال می یابد که بسیار جذاب است. از دیگر مزایای این محصولات می توان به خرابی های بسیار کم اشاره کرد. این محصولات همانند دیگر کابل رابط های موجود به راحتی خراب نشده و استفاده از آن ها نیز بسیار راحت می باشد. فناوری به کار رفته در این کابل محصول شرکت های معروف سونی، پاناسونیک، سامسونگ و ... می باشد.

 این محصول برخلاف دیگر کابل های موجود به صورت غیر فشرده انتقال را انجام می دهد. این ویژگی خاص در این محصولات باعث شده است تا کمترین افت کیفیت را مشاهده کرد. از دیگر ویژگی های این محصولات می توان به جلوگیری از نویز های ناخواسته اشاره کرد. با روی کار آمدن این محصولات بسیاری از کابل های صدا و تصویر کنار گذاشته شدند. این محصول به راحتی و با ابعادی بسیار مناسب می تواند تمامی قابلیت های کابل های قدیمی را داشته باشد.

کابل رابط

خرید راحت و سریع

جمع بندی

کابل رابط در دوربین مدار بسته به شکل های مختلف مورد استفاده قرار گرفته و کیفیت های مختلف را نیز دارا می باشد. باید توجه داشت که کیفیت کابل رابط می تواند بر روی عمر دوربین ها تاثیر گذار باشد. برای اینکه بهترین نمونه های کابل را انتخاب کنید باید با توجه به نوع دوربین خود انتخاب های درستی را داشته باشید.